top of page

Periyodik Kontrol ve Testler

HİZMETLERİMİZ > PERİYODİK KONTROL ve TESTLER

PERİYODİK KONTROL ve TESTLER HAKKINDA

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında işverenlerin çalışanlarının sağlıkları için tüm önlemleri alması gerekmektedir. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kapsamında işverenlerin alması gereken önlemlerden biriside iş yerlerinde yer alan ekipmanların rutin olarak periyodik test ve kontrollerinin yaptırılması gerekmektedir.

Bu konuda işverenlerin yapması gerekenler 24.04.2013 tarih ve 28628 sayılı resmi gazetede yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik şartları yönetmeliğinde belirtilen hükümler uygulanmaktadır. Asil İstanbul OSGB olarak işverenlere anlaşmalı olduğumuz çözüm ortakları ile ekipmanları için gerekli test ve kontroller konusunda destek olmaktayız.

Sıcaklığı Kontrol Etme

100+

İş Ortağı

Asil İstanbul OSGB, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hedeflerine uygun çözümler üretmektedir.

Adsız(1000×1000piksel)KopyasıKopyasıKopyasıKopyası Kopyası Kopyası (3).png

İş yerlerinde kullanılan ekipmanların birçoğu özellikle de ağır sanayi alanında olmak üzere kullanılan ekipmanların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Ekipmanların çalışma sisteminden kaynaklı olarak oluşabilecek yıpranmalar ve arızalar çalışanlara zarar verebilecek sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre işverenler çalışanları korumak için kullanılan ekipmanların kontrol ve testlerini düzenli olarak yaptırmaktadır.

Periyodik kontrol bir malzemenin ya da ekipmanın kullanım daha uzun süre çalışabilmesi için yapılan bakımlara denilmektedir. Periyodik kontrollerde ekipmanların çalışma şartlarına bağlı olarak yıpranan parçalarına bakım yapılmakta ve değişmesi gereken var ise değiştirilmektedir. Belirli dönemlerde yapılan bu kontrollerde aynı zamanlarda ekipmanların çalışma durumunu görmek içinde belirli testler yapılmaktadır.

bottom of page